• Pouze online

EXLPODE

690,00 Kč
S DPH

Předtréninkový přípravek EXPLODE

Představujeme nový předtréninkový výrobek EXPLODE, který vám umožní absolvovat ještě náročnější a extrémnější tréninky. Po důsledném a dlouhodobém testování optimálního složení se nám povedlo vytvořit takový produkt, který přesně splňuje požadavky toho nejnáročnějšího sportovce. Předtréninkový přípravek EXPLODE je doslova nabitý jednotlivými účinnými látkami, a proto doporučujeme před jeho použitím věnovat pozornost určitým doporučením a omezením. Věříme, že výrobek EXPLODE bude jednou ze součástí vašeho sportovního úspěchu!

Předtréninkový přípravek EXPLODE

Představujeme nový předtréninkový výrobek EXPLODE, který vám umožní absolvovat ještě náročnější a extrémnější tréninky. Po důsledném a dlouhodobém testování optimálního složení se nám povedlo vytvořit takový produkt, který přesně splňuje požadavky toho nejnáročnějšího sportovce. Předtréninkový přípravek EXPLODE je doslova nabitý jednotlivými účinnými látkami, a proto doporučujeme před jeho použitím věnovat pozornost určitým doporučením a omezením. Věříme, že výrobek EXPLODE bude jednou ze součástí vašeho sportovního úspěchu!

 

Pro koho je EXPLODE určený?

Předtréninkový výrobek EXPLODE je určený pro každého, kdo chce maximalizovat své tréninkové úsilí. Věříme, že nejen sportovci v posilovnách usilují o maximální výkon, a proto i ostatní sportovci budou z používání EXPLODE profitovat. Fotbalisté, hokejisté, basketbalisté, veslaři, atleti či sprinteři – to vše jsou sporty, kde je užití výrobku EXPLODE možné.

Existují nějaká omezení?

Výrobek EXPLODE obsahuje řadu látek na nejvyšším přípustném limitu. Proto výrobek není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy či osoby citlivé na příjem kofeinu. Osobám s kardiovaskulárními obtížemi doporučujeme výrobek používat jen po konzultaci s lékařem. Jste-li méně hmotní či nekonzumujete-li kofein, doporučujeme snížit dávkování asi na jednu polovinu.

Proč právě EXPLODE?

Při sestavování složení předtréninkového přípravku EXPLODE jsme dbali na to, aby výrobek obsahoval účinné látky v účinném množství. Proto v našem výrobku nenajdete jedlou sodu či glycerol, jelikož jsme si vědomi toho, že účinné dávky jsou výrazně vyšší, než jaké nám umožňuje použít kapacita výrobku.

Při sestavování jsme využili zkušeností a vědeckých studií, které ukazují na účinnost jednotlivých látek. Zároveň jsme využili řady synergií, které mezi účinnými látkami existují. V neposlední řadě jsme se rozhodli pro použití několika látek, které nejsou zcela běžné pro dosažení ještě lepšího účinku.

S čím EXPLODE (ne)kombinovat

Výrobek EXPLODE můžete bez problému kombinovat s proteinovými nápoji, suplementy založené na aminokyselinách či vitaminech a minerálních látkách. Stejně tak současná kombinace výrobku EXPLODE a iontových nápojů není problematická.

Naproti tomu nedoporučujeme kombinovat výrobek EXPLODE s kávou, pravým čajem či jiným zdrojem kofeinu v období před tréninkovou jednotkou. Množství kofeinu ve výrobku je navrženo pro účinné fungování, jeho doplnění externě podaným kofeinem již může způsobit přítomnost jeho vedlejších účinků. Nedoporučujeme kombinovat EXPLODE s energy drinky či limonádami s vysokým obsahem cukru, není vhodný příjem ani jiných hypertonických nápojů (silně mineralizované vody).

Mohu přípravek užívat každý den?

Můžete, ale my to zpravidla nedoporučujeme. EXPLODE obsahuje vysoké množství kofeinu, na který si lidské tělo vybuduje relativně rychle toleranci a vy budete z používání EXPLODE profitovat méně než na počátku. Doporučujeme proto užívat předtréninkový přípravek EXPLODE jen před vybranými tréninky (například každý druhý trénink), možné je též užívání v cyklech, kdy výrobek užíváte 3-4 týdny vkuse, po kterých následuje alespoň 2týdenní přestávka od užívání, ideálně i s vynecháním dalších kofeinových nápojů (káva, kola, pravý čaj).

 

 

 

Návod pro optimální stravování před a po tréninku

Tento návod slouží jako základní schéma stravovacího režimu, který vede k maximálnímu účinku předtréninkového přípravku EXPLODE při současném zajištění všech potřebných živin v okolí tréninku. Díky tomu můžete absolvovat extrémní tréninky a zároveň dodáte vašemu tělu vše potřebné.

 

5 hodin před tréninkem

Zde můžete zvolit větší jídlo s vyšším obsahem kvalitních bílkovin (maso, vejce, sýry) a komplexních sacharidů (rýže, batáty, brambory). Je vhodné jídlo doplnit o zeleninový salát. Díky tomu zajistíte organismu dostatek kvalitních živin pro udržení anabolického prostředí v organismu, zároveň tělu dopřejete dostatečný čas k jeho zpracování. Jídlo může být větší, neměli byste se však cítit výrazně přejezení.

4-5 hodin před tréninkem

Začněte dostatečně a pravidelně pít celkem alespoň 0,3 dcl tekutin za hodinu až do začátku tréninku. Pokud váš pitný režim před touto dobou byl nedostatečný, můžete dávku zvýšit až na 0,4 dcl tekutin za hodinu. Vhodné jsou hypotonické a isotonické nápoje: neochucená voda, ředěné ovocné a zeleninové šťávy, nápoje s nulovým obsahem cukru či lehce mineralizované vody. Nevhodné jsou limonády a energy drinky s obsahem cukru či koncentrované džusy. Správná hydratace organismu je klíčová pro ideální fungování předtréninkového přípravku EXPLODE.

2-3 hodiny před tréninkem

Jedlá soda (hydrogenuhličitan sodný) je látka, která v řadě studií vykázala pozitivní efekt směrem ke zlepšení anaerobních výkonů trvajících do 4 minut. Pokud jste sportovci kolektivních her (fotbalisté, hokejisté, basketbalisté, …) či sprinteři, siloví sportovci, atleti, veslaři aj., můžete z účinků jedlé sody profitovat. Ačkoliv v OPTIMAL METABOLIC věříme v její účinnost, jsme si vědomi, že pro dostatečný účinek je třeba dávka, která je mimo rozsah použitelného dávkování výrobku. A jelikož do výrobku EXPLODE dáváme pouze účinné látky v účinných dávkách, jedlá soda se na seznam nevešla. Proto – chcete-li jejích účinků využít, konzumujte v tomto období asi 0,3 g jedlé sody na 1 kg hmotnosti pro maximální účinky na zlepšení anaerobního výkonu.

90-120 minut před tréninkem

Zde máte prostor na poslední jídlo před samotným tréninkem. Jídlo by mělo organismu přinést především menší dávku kvalitních bílkovin s menší dávkou sacharidů. Pro maximální účinnost výrobku EXPLODE doporučujeme volit lehce stravitelná jídla či jejich varianty v tekuté podobě. Vhodné kombinace jsou: kysaný mléčný výrobek + ovoce, proteinový nápoj + ovoce, mléčný koktejl se sušeným ovocem, bílé pečivo s menší porcí kvalitní šunky či kvalitní gainer. Bílkoviny v tomto jídle udrží stavební prostředí organismu, zatímco sacharidy stabilizují hladiny jaterního glykogenu a hladiny cukru v krvi během tréninkové jednotky.

30 minut před tréninkem

Konzumujte 1 dávku (20 g) předtréninkového výrobku EXPLODE rozmíchanou v čisté neochucené vodě.

Během tréninkové jednotky

V závislosti na cílech, náročnosti a typu tréninku můžete využít některá z níže uvedených doporučení. Vytrvalci či sportovci trénující déle než 75-90 minut by měli během tréninku konzumovat tekutiny s obsahem jednoduchých sacharidů (glukóza, fruktóza) pro zajištění dostatečného množství sacharidů pro jaterní glykogen, resp. krevní cukr. Tento nápoj je možné a vhodné doplnit o ionty, jako jsou sodík, draslík, hořčík či vápník. Doporučuje se pití hypotonických či isotonických nápojů. Siloví sportovci trénující v délce 45-75 minut nepotřebují nápoje s obsahem jednoduchých cukrů, jelikož při správném stravování je jejich zásoba v organismu dostatečná. Mohou však konzumovat nápoje s obsahem esenciálních aminokyselin pro zajištění kvalitnějšího výstavbového metabolismu. Zároveň je možné a vhodné konzumovat ionty, jako jsou sodík, draslík, hořčík či vápník. Pijte dostatečné množství tekutin během tréninkové jednotky.

Ihned po tréninkové jednotce

Nejdůležitějším prvkem ve výživě po tréninku je zajištění kvalitních bílkovin v dostatečně krátkém čase. Je tedy vhodné zvolit příjem syrovátkového proteinu (koncentrát, izolát, hydrolyzát) v dávce odpovídající 20-40 g bílkovin v závislosti na velikosti sportovce a náročnosti tréninku. Pozor – proteinového prášku bude potřeba více, než je uvedená dávka. Protein je možné doplnit o příjem BCAA, esenciálních aminokyselin, HMB a dalších látek podporujících stavbu kosterní svaloviny.

60-90 minut po tréninkové jednotce

Zde by mělo následovat kvalitní jídlo s vyšším obsahem všech důležitých živin, zajistěte proto i příjem kvalitních tuků. Můžete opět zvolit variaci maso + příloha, snažte se však o rozmanitost ve svém stravování. Doplňte jídlo o zeleninový salát pro dodání esenciálních stopových prvků.